21 – 28 december 2024
A Flock Of Seagulls
Him

Him’ is de nieuwe singel van de A Flock Of Seagulls, die je vooral kent van hun successen uit de eighties. De new wave-band werd opgericht in Liverpool in 1979.  A Flock of Seagulls is vooral bekend om hun kenmerkende synthpopgeluid, de iconische kapsels van frontman Mike Score, en hun invloed op de muziek uit de jaren ’80. ‘The More You Live ” en ‘Wishing’ zijn hun meest bekende songs.

De nieuwe singel ‘Him’ schreef Mike Score en is een melancholisch popmeesterwerkje over een gedoemde liefdesdriehoek. ‘Him’ is van hun zesde studioalbum en hun eerste album met nieuw materiaal sinds 1995. Op 13 december zal ‘Some dreams’, zoals het album heet, verschijnen.

14 – 21 december 2024
No Bless
Vlammen Tegen Eenzaamheid

De Warmste Week, een periode van solidariteit en liefdadigheid, krijgt dit jaar een extra vleugje muzikale warmte mede door Geoffrey de Herckenrode uit Beervelde en Jo Claus uit Kalken, beter gekend als No-Bless.

Geoffrey: ”Als twee gepassioneerde muzikanten hebben we samen een gloednieuw nummer geschreven, getiteld “Vlammen tegen Eenzaamheid”. Met dit warmste lied willen we aandacht vestigen op het probleem van eenzaamheid en de kracht van muziek als middel om mensen samen te brengen.””Vlammen tegen Eenzaamheid” is een emotioneel geladen nummer dat de luisteraar meeneemt op een reis van hoop en verbondenheid.Jo: ”De opbrengst van “Vlammen tegen Eenzaamheid” gaat integraal naar de Warmste Week, een jaarlijks initiatief dat zich inzet voor diverse goede doelen in Vlaanderen.

7 – 14 december 2024
Robbie Williams
Forbidden Road

Williams blijft een ras entertainer die voor zijn fans tot het uiterste gaat . In aanloop naar de kerstperiode verschijnt de film “Better Man”, waarvoor hij ook de soundtrack schreef.

De eerste single die we daarvan horen, past volledig in de melancholie die de feestdagen met zich meebrengen. “Forbidden Road” , een lied met onder meer een koor dat invalt en met zijn stem komt alles prachtig samen en krijgt het geheel een diepere emotionele lading. De zanger heeft in zijn beginjaren nooit de controverse geschuwd, maar kan er nu wel op een veilige manier op terugblikken. Dit maakt van de single niet alleen een reflectie op zijn eigen carrière, maar ook een boodschap voor jonge artiesten: neem op tijd rust, kijk naar jezelf en reflecteer.

Better Man komt uit op 26 december. Robbie Williams speelt volgend jaar, samen met onder andere Bryan Adams, op “TW CLASSIC” op 28 juni .

30 november – 7 december 2024
Stromae & Pomme
Ma Meilleure Ennemie

Als Stromae met iets nieuws op de proppen komt, is het wereldnieuws in België. Niet onlogisch, want de Brusselaar is wel degelijk een wereldster ‘made in Belgium’. De tour voor zijn meest recente album Multitude was een technologisch hoogstandje.

Ma Meilleure Ennemie” is een nummer dat Stromae samen met de Franse popster Pomme maakte voor de Netflix-hitserie Arcane. Zijn gekende sound heeft hij voor Arcane kennelijk iets universeler gemaakt. Op zich harmonieert het duo goed, vullen ze elkaar netjes aan en is Pomme de ideale tegenspeler met haar zeemzoete stem.

23 – 30 november 2024
Dua Lipa Feat. Pierre De Maere
These Walls

Toen Dua Lipa dit jaar haar huidige album lanceerde was These Walls een van de nieuwe songs op de tracklist. Speciaal voor de single-release van het nummer schakelde ze de hulp in van de Belgische Pierre de Maere, die vooral in Frankrijk een grote naam is. De zanger heeft speciaal voor deze samenwerking een aantal songteksten in zijn eigen taal aangeleverd. Overigens is het tweede keer dat Lipa een samenwerking met een Belgische artiest is aangegaan. Vier jaar geleden deed ze dat al voor het eerst met Angèle op de single “Fever”.

16 – 23 november 2024
Julia Michaels
Heaven 2

Julia Michaels , ze schreef al liedjes voor Demi Lovato, Justin Bieber, Gwen Stefani, Fifth Harmony, Selena Gomez en vele anderen en had ook al samenwerkingen met Clean Bandit, Keith Urban, 5 Seconds of Summer, JP Saxe en Lauv. De 30-jarige Amerikaanse zangeres leek zeven jaar geleden al klaar te zijn voor de grote doorbraak met “Issues”, maar dat succes kon ze met een solosingle nooit meer herhalen.In 2018 maakte ze het nummer “Heaven” voor de soundtrack van de film Fifty Shades Freed, de derde en laatste film van de bekende trilogie. Nu wil ze met “Heaven II” opnieuw gensters slaan.

9 – 16 november 2024
Damso
Homecoming

De Brusselse artiest, die nog steeds een van de meest gestreamde muzikanten in eigen land is, ging eigenlijk pas eind mei 2025 terugkeren met een nieuw album. Dat is nu bijgesteld en binnen twee weken is het nieuwe album J’AI MENTI. er reeds. De eerste single “CHROME” is de openingstrack van J’AI MENTI. en zet meteen de toon voor wat er nog komen zal.

“CHROME” begint met een niet mis te verstane ‘fuck you’ alvorens pas echt van wal te steken. Een beatswitch brengt echter weer zijn gekende stijl naar voren, zij het ook hier met wat meer gevoel voor diepgang. “CHROME” omarmt het experiment en deinst er niet voor terug om de fans iets meer uit te dagen dan gewoonlijk. Een sterk begin voor de aanstaande nieuwe era van een van ’s lands grootste artiesten.

J’AI MENTI. verschijnt op 15 november en bevat onder meer samenwerkingen met Angèle en Kalash Criminel.

2 – 9 november 2024
Gigi Perez
Fable

De Amerikaanse Gigi Perez is dankzij TikTok één van de grootste beloftes van het moment en is nu sinds kort ook bij een breder publiek een begrip dankzij haar single “Sailor SIong”. herfstplaylisten Nu de wereld Gigi Perez echt leert kennen, is het ook niet meer dan logisch om snel met meer nieuwe muziek te komen. In het gloednieuwe “Fable” brengt Perez een emotioneel eerbetoon aan haar zus Celene, die in 2020 overleed.

“Fable” bereikt richting het einde een soort van spiritueel hoogtepunt waarbij Perez even verheven wordt naar de sterren alvorens heel ingetogen het slot te laten uitklinken. “Fable” begeestert op die manier meer dan vier minuten en is een pure parel die op z’n minst de aandacht verdient die “Sailor Song” nu krijgt.

26 oktober – 2 november 2024
David Guetta , Alphaville & Ava Max
Forever Young

Het liedje is 40 jaar oud, maar wie afgelopen zomer op Ibiza losging kan denken dat het de zomerhit van 2024 was: Forever Young. David Guetta stak de jaren 80 new wave-hit van Alphaville in een nieuw jasje, en liet dance diva Ava Max de puntjes op de i zetten. Na het succes in de livesets van Guetta, is de track nu officieel uit als single.

19 – 26 oktober 2024
Pommelien Thijs & MEAU
Het Midden

Na een zomer vol optredens komt Pommelien Thijs met nieuwe muziek. ‘Het midden’ met samenwerking met de Nederlandse Meau, met het wie ze eerder het nummer ‘Droom het donker weg’ uitbracht.

Dat de stemmen van de twee zangeressen goed samengaan, wisten we dus al. Dat “Het Midden” in dat verhaal ook gewoon een uiterst toegankelijk hitje zou worden, is evenmin een verrassing. “Het Midden” bevat namelijk elementen van zowel de zomer als de naderende herfst; een uptempo piano en een groovy baslijn, maar evenzeer een melancholische toets in de stem en teksten.

Pommelien Thijs staat op 29 en 30 april, en 1, 2 , 4, 5, 6, 7 en 8 mei in de Ancienne Belgique en MEAU staat op 27 en 28 maart in De Roma.

12 – 19 oktober 2024
Gustaph
Call Your Name

2023 was een memorabel jaar voor onze zanger Gustaph , die eindigde op de 7e plaats op het eurovisiesongfestival met zijn nummer ‘Because of you’. En ook na zijn deelname verdween Gustaph niet van het podium. Zo bracht hij onder meer de nummers ‘Already Know’ en ‘Vernissage’ uit en werkte hij de afgelopen maanden aan zijn debuutalbum. Dat zal pas in 2025 verschijnen, maar hij licht nu al een tipje van de sluier en lost het nummer ‘Calls your name’.

5 – 12 oktober 2024
Kylie Minogue
Light Camera Action

Kylie Minogue is blijkbaar nog niet klaar met het hoofdstuk dat Tension heet, want op 18 oktober verschijnt Tension II, een vervolgalbum op het eerste deel dat vorig jaar uitkwam. Het dertien nummers tellende album bevat – naast de nieuwe single “Lights Camera Action” – ook recente samenwerkingen met Sia , Bebe Rexa & Tove Lo.

Voor volgend jaar staat overigens de TENSION TOUR gepland, waarbij de zangeres meerdere plekken rond de wereld aan zal doen.

28 september – 5 oktober 2024
Gwen Stefani
Somebody Else

Gwen Stefani , jaren terug succes met de groep “No Doubt” is in geen tijd van nul naar volle kracht gaat. De Amerikaanse zangeres wist twee decennia geleden heel wat sterke hits te scoren, waarvan we soms zouden vergeten hoe goed ze zijn. Met andere woorden Gwen Stefani heeft haar kunnen zeker al bewezen en nam de afgelopen jaar veel plaats in de jurystoelen van de The Voice, maar was ook te vinden in Las Vegas. Veel tijd voor nieuwe muziek was er dus niet, maar op 15 november verschijnt er met “Bouquet” een nieuwe plaat.

“Somebody Else’s” is het openingsnummer van die nieuwe plaat en heeft wat weg van zowel country als rockmuziek.

21 – 28 september 2024
Tate McRae
It’s Ok I’am OK

Enkele maanden geleden stond Tate McRae in de Lotto Arena en daar bewees ze hoe goed ze kon performen. Niet per se verbazend, want de Canadese is naast zangeres ook danseres en behaalde onder andere de derde plaats in de Amerikaanse show So You Think You Can Dance.

Haar songs over haar exen slaan duidelijk aan en dus trekt ze die rode draad door op “It’s ok I’m ok”. McRae is blij dat ze van haar ex af is en zegt tegen een andere meid dat ze hem mag houden. De zangeres zingt vol zelfvertrouwen en deze single sluit zich mooi aan bij de rest van haar discografie.

14 – 21 september 2024
STING
I Wrote Your Name

Onlangs gaf Sting het beste van zichzelf gaf op het “Beach Festival ” in Nieuwpoort. Dat de zanger/bassist van The Police nog steeds een sterke show kan neerzetten, , liet hij daar duidelijk zien . De klassiekers wisselden af met het beste van zijn solowerk. Zijn voormalige bandleden Stuart Copeland en Andy Summers werden ondertussen ingewisseld voor gitarist Dominic Miller en drummer Chris Maas.

Met “I Wrote Your Name (Upon My Heart)” straalt een rauwe energie uit die we de laatste jaren niet altijd van hem gewend waren. Hij grijpt terug naar een zwaardere, ritmische basis met een Bo Diddley-beat en een single die laat horen dat Sting graag de versterkers op het maximum volume draait.

7 – 14 september 2024
Bryan Ferry Feat. Amelia Barratt
Star

Nieuwe muziek van niemand minder dan Bryan Ferry. De muzikant viert dat hij meer dan vijftig jaar als muzikant actief is met de release van het album Retrospective: Selected Recordings 1973-2023. De focus ligt hierbij op de solocarrière van Ferry, die verder natuurlijk ook bekend is van zijn werk met Roxy Music. In die vijftig jaar bracht Ferry maar liefst zestien soloalbums uit. Voor Retrospective: Selected Recordings 1973-2023 zijn 81 nummers (nieuwe tracks en niet eerder uitgebrachte opnames) bij elkaar verzameld, waaronder ook de nieuwe single Star. Op de single is Ferry te horen samen met performance-artiest Amelia Barratt. Op Star begeven Ferry en Barratt zich richting de technohoek en dat levert een even verrassende als overtuigende single op. Het album Retrospective: Selected Recordings 1973-2023 verschijnt op 25 oktober.

31 augustus – 7 september 2024
Foreigner
Turning Back The Time

Foreigner ,staat ondertussen staat ondertussen al 48 jaar op de planken en denkt zeker nog niet aan ophouden. Terugdenken aan vroegere tijden doet Foreigner daarentegen wel met de nieuwe single “Turning Back The Time”. en zitten we opeens weer midden in de jaren tachtig . The Beatles konden volgens het refrein nog in zwart-wit op tv bekeken worden,…Gaat Foreigner hiermee nieuwe zieltjes winnen? Zeker niet, maar de jongere generaties zullen nog altijd ten volle genieten van de monsterhits uit de jaren tachtig. Het lied is een nostalgische trip naar het verleden en dat moet af en toe gewoon kunnen.

24 – 31 augustus 2024
Lady Gaga & Bruno Mars
Die With A Smile

“Die With A Smile” begint met de zwoele stem van Mars op een rustige gitaarmelodie. Deze wordt al snel muzikaal ondersteund door drums en piano, waardoor het refrein volledig binnenkomt. Na dat refrein valt het nummer zeker niet stil, want Lady Gaga’s sterke stem komt in de kijker. Met stemmen die mooi samenblenden, klinken de artiesten misschien nog beter samen dan apart. De rustige song komt dus door de zang en muziek enorm binnen, maar ook de tekst is een schot in de roos. Het liefdeslied over het einde van de wereld raakt de nodige emoties en zorgt voor vier minuten van puur genot.

17 – 24 augustus 2024
Katy Perry
Lifetimes

Na “Smile” uit 2020 kregen we even geen nieuwe muziek van popster Katy Perry. Nu is ze echter helemaal terug. Minder dan een maand geleden bracht Perry “Woman’s World” uit, een eerste voorbode op haar nieuwe album 143 dat binnen een maand verschijnt.

“Lifetimes” is net als “Woman’s World” een eerder simpel nummer met een makkelijke tekst. We kunnen wel niet ontkennen dat de aanstekelijkheid enorm hoog ligt. Perry mikte voor een dansbare plaat. Op dat aspect gaat ze met deze song de juiste richting uit.

10 – 17 augustus 2024
2 Fabiola
I’m Losing My Mind
Pat Krimson en Loredana brengen met hun project 2Fabiola nieuw werk uit. Met “I’m Losing My Mind” haalden ze reeds het podium van Tien Om Te Zien. Nu duimen voor airplay op de Vlaamse radiostations en een notering in de charts! Deze week Radio Superstar Vuistplaat !

3 – 10 augsutus 2024
Halsey
Lucky

Halsey maakt sinds haar debuut “Badlands” hits en heeft tegenwoordig handen tekort om die allemaal op te tellen. De popartiest verwerkt thema’s die haar nauw aan het hart liggen in haar muziek en trekt daarbij een grote fanbase aan. In het verleden kreeg Halsey te maken met diverse ziektes. Het zijn heel wat zware klappen om te verwerken, wat de Amerikaanse op haar manier doet: door erover te schrijven. “The End” was zo al een persoonlijk nummer en “Lucky” lijkt daar een vervolg op te zijn. Ze trekt de lijn verder door opnieuw een zachte gitaar te gebruiken, al zijn er ook elektronische hints aanwezig in onder meer het subtiele beatje. De zangeres bewijst hiermee een songwriter van groot kaliber te zijn.

27 juli – 3 augustus 2024
Kylie Minogue – Bebe Rexa – To Love
My Oh My

Kylie Minogue bracht vorig jaar een nieuw album uit en deed dat met meer dan degelijke dansbare popmuziek. De Australische is al sinds de jaren ’80 een vaste waarde in de popscene. Minogue is nooit vies geweest van een samenwerking en duikt regelmatig de studio in met jongere artiesten en voor haar nieuwste single deed ze dat met Bebe Rexha en Tove Lo. Zoals het al eens gaat met samenwerkingen krijgen de drie popsterren elk hun eigen strofe om hun ding te doen en neemt veteraan Kylie de refreinen grotendeels voor haar rekening. Met ‘La-la-la-la / I’m like, Oh My My zijn de teksten ook meteen heel aanstekelijk en lijkt het nummer gewoonweg een poging tot een nieuwe zomerhit.

20 – 27 juli 2024
Dasha
Didn’t I

In 2020 debuteerde de Amerikaanse zangeres Dasha en tekende ze een contract bij een platenfirma. Haar debuut leverde haar geen wereldwijde faam op, iets wat single “Austin” van vorig jaar wel deed.

“Didn’t I” opent simpel en gezellig: een gitaarriedeltje zorgt meteen voor een countrysfeer . Het nummer klinkt luchtig en zomers om naar te luisteren en alvast een aanrader om deze zomer op te zetten.

13 – 20 juli 2024
Kesha
Joyride

De Amerikaanse zangeres Kesha staat bekend om heel wat grote hits, maar ook vanwege de obstakels die met haar carrière gepaard gingen. Zo legde ze klacht neer tegen haar voormalig producer Dr. Luke vanwege onder andere grensoverschrijdend gedrag. Ondertussen richtte ze Kesha Records op. Vandaag brengt ze een eerste single uit onder dat eigen label.

De feestlijke beats in combinatie met een accordeon zijn de ideale ingrediënten om te dansen. Kesha lijkt hiermee haar naam als artiest opnieuw te claimen en te doen wat zij zelf wil. “JOYRIDE” is een leuk, dansbaar hitje dat niet zou misstaan in een club.

6 -13 juli 2024
Gayle
Internet Baby

Drie jaar geleden brak GAYLE door met haar monsterhit “abcdefy“, een single die ondertussen meer dan één miljard streams heeft,  en haar een Grammy-award opleverde. De Amerikaanse zangeres werd gekatapulteerd naar de top en probeert verder te surfen op dat succes. Momenteel lukt haar dat, want ze was al het voorprogramma van enkele shows van Taylor Swifts The Eras Tour en maakte ook een lied voor de Barbie-film.

Hoewel GAYLE met haar muziek regelmatig frustraties naar anderen toe uit, lijkt ze met “internet baby” spot te drijven met zichzelf. bovenop bij haar zelfspot. Met “internet baby” zal GAYLE geen nieuwe records breken, maar het is wel een mooie toevoeging aan haar discografie.

29 juni – 6 juli 2024
Coldplay
Feelslikeiminlove

Coldplay staat er de laatste jaren nogal om bekend om minder fijne muziek uit te brengen dan voor 2000. Maar daar proberen Chris Martin & co , nu opnieuw het verleden te herbeleven .

“feelslikeimfallinginlove” ligt, net zoals de waarheid, eerder ergens in het midden. Het nummer begint vrij intiem met een uptempo beat. De zachte zang van Chris Martin en wanneer het eerste refrein aanbreekt voelt het nummer meteen aan als iets dat een zomerhit moet worden. Wanneer je band Coldplay heet, dan weet je helemaal zeker dat een oorwurm als deze een hit zal worden. Het einde is dan ook zeer groots en voelt aan als eentje dat geschikt is voor een zoveelste uitverkochte stadionshow. “

Deze single is de eerste in aanloop naar het volgende album Moon Music, dat op 4 oktober uitkomt.

22 – 29 juni 2024
Dotan
No KIssing On A Sunday

In 2024 bracht de Nederlander Dotan met “Louder” en “Heavy” twee mooie singles uit.

Liedjes met een rustige gitaarpartij, fijne achtergrondgeluiden en de fantastische stem van de zanger zelf.

De nieuwe single “No Kissing On A Sunday” is meer van dat moois. Dotan maakt simpelweg heel knappe liedjes en blijft een zanger met een apart geluid dat een groot publiek heel terecht aantrekt.

In Vlaanderen komt hij zingen op 20 november in de “Muziekclub N9” in Eeklo .

15 – 22 juni 2024
Sabrina Carpenter
Please Please Please

Het gaat tegenwoordig heel snel met de muziekcarrière van Sabrina Carpenter. Het voormalig Disney Channel-sterretje stond dit voorjaar geprogrammeerd als voorprogramma van de Amerikaanse tour van Taylor Swift en bracht in april het hitje “Espresso” uit. Terwijl deze single nog in de ultratop 50 staat en fijn zomers klinkt, kiest Sabrina Carpenter op “Please Please Please” voor een iets andere sound. De single opent met “eighties synths” , een gezellige beatje en … een countrygitaar. Haar zachte stem zweeft bijna boven de muziek en klinkt haast dromerig.

8 – 15 juni 2024
Oscar and the Wolf
Somebody Without U

Oscar and the Wolf wist een tiental jaar terug met zijn eerste langspeler een mooie indruk na te laten. Het muziekproject van Max Colombie was al snel terug te vinden op diverse podia . Afgelopen zomer werd die sterke live-reputatie op Rock Werchter  nog maar eens bevestigt, “Somebody Without You” is een breakupsong, waarop de artiest zich afvraagt wie hij is nu hij niet meer samen is met zijn ex-geliefde. De trend van de eerder doordeweekse electropop wordt dus verder gezet, maar dat neemt niet weg dat “Somebody Without You” geen catchy song is die een euforisch gevoel overbrengt.

Wie Oscar and the Wolf deze zomer aan het werk wil zien, kan daarvoor terecht op 20 juli op het Beach Festival , op 3 augustus op Suikerrock en op 11 augustus op de Lokerse Feesten.

1 – 8 juni 2024
’t Hof Van Commerce
Ti Ni Wo Wi!

Sinds de komst van STIKSTOF en Zwangere Guy is de Belgisch-Nederlandstalige hiphop weer bezig aan een furieuze opmars. . ’t Hof van Commerce deed dit echter al eind jaren ’90, toen het in het dialect alles behalve hip was. Flip Kowlier en Serge Buyse werden met hun debuut En In Izzegem… wereldsterren in West-Vlaanderen en behoren daar tot het cultureel erfgoed. De bekroning hiervan was vorig jaar hun 25-jarige jubileumshow in Kortrijk. Voor het volgende deel van hun carrière gaan Kowlier en Buyse overtuigend terug naar hun beginjaren.

De opvolger van Stuntman staat gepland voor dit najaar. Als niet-West-Vlaming duurt het dan ook niet lang om ‘Ti Nie Wo Wi!’ mee te zingen. Ook hier gebruikt ’t Hof van Commerce een oldschool hiphoptruc van komische actie-reactie, iets waarmee het met deze single zeker het publiek direct aan het lachen zal krijgen.

25 mei – 1 juni 2024
Empire Of The Sun
Music On The Radio

In 2008 kregen we de eerte langspeler te horen van het duo Empire Of The Sun, “Walking On A Dream”, de single ervan werd een megahit.

Met “Changes” bracht deze Australliers dit jaar alweer een mooie single uit.

“Music On The Radio” is het nieuwe nummer en Luke Steele en Nick Littlemore maken er opnieuw vanaf de eerste noot een feestje van. Het opmerkelijke is dat de song wel lijkt opgenomen in een hypertechnologisch ruimtetuig waar tijd en ruimte eenvoudigweg niet meer bestaan. En de bijhorende clip is een echt pareltje geworden trouwens!

18 – 25 mei 2024
Gustaph
Faith In What You Feel

Gustaph met de grote hoed. Zo leerden we de flamboyante artiest die ons land vorig jaar vertegenwoordigde op het Eurovisiesongfestival kennen. Winnen deed hij niet in Liverpool, maar hij behaalde wel een zeer mooie zevende plaats . Nu bijna exact een jaar later kunnen we met zekerheid zeggen dat het songfestival slechts het begin was. Hij bracht het afgelopen jaar twee nieuwe singles uit, waarvan het laatste er eentje was met de Nederlandse popster MEROL. Aan deze lijst van singles voegt Gustaph nu een derde toe met “Faith In What You Feel”.

Gustaph verspilt geen enkele seconde van deze drie minuten durende song en vliegt er meteen in. Zijn heldere stem en een stevige beat trekken ons meteen helemaal mee. We wanen ons op een warme, zonnige zomeravond met een cocktail in de hand, dansend op dit nummer. Want net zoals Gustaphs vorige singles is “Faith In What You Feel” een perfecte zomerhit.

11 – 18 mei 2024
Lukas Graham
Cheat Code

Lukas Graham schreef enige tijd terug met succes het nummer “7 Years”. Deze wereldhit werd echter door de Deense groep nooit opnieuw bereikt, laat staan overtroffen. De band valt misschien wel onder het label van one hit wonder, maar dankzij die superhit mochten de Denen wel de studio in duiken met onder meer Kygo, G-Easy en Khalid. Vorig jaar bracht Lukas Graham met 4 (The Pink Album) hun vierde langspeler uit en nu is het al tijd voor een nieuwe single.

Met een intense ‘Got the cheat code, got, got, got, got the cheat code’ opent Lukas Graham en zo heeft de groep meteen onze aandacht getrokken. Die intro klinkt wat TikTok-achtig, maar we kunnen het de groep vergeven aangezien de rest van “Cheat Code” wel een degelijke popsong is.

4 – 11 mei 2024
Louis Fonsi & Laura Pausini
Roma

Luis Fonsi is een gevestigde Latin-artiest die zestien jaar geleden voor de eerste keer samenwerkte met Laura Pausini. Ze namen destijds samen een duet op met de titel Todo vuelve a empezar.

Tijdens een concert van Pausini in Miami zongen de twee onlangs opnieuw samen en vanuit daar kwam het idee tot stand om een nieuw duet op te nemen. Dat heeft de ballad “Roma”opgeleverd.

27 april – 4 mei 2024
Luka
Love Me Now

Spannende tijden voor Luka Cruysberghs, sinds haar winst van “The Voice Van Vlaanderen”in 2017, met sterke singles als “Need You In The Light” en “What’s Wrong With Me”.

Luka gooit meteen haar markante stem in de strijd bij de nieuwe single “Love Me Now”. Een simpele piano begeleidt zachtjes haar zang richting een sfeervolle meerstemmige aanzet en meer.

Het nieuwe VTM programma “Sing Again” met deelnemers uit 35 jaar talentenshows, laat zelf Luka terug in de schijnwerpers staan. Een nieuwe single als “Love Me Now” in combinatie met een druk bekeken nieuw programma , kan wel eens een stevige boost aan haar carrière geven.

20 – 27 april 2024
Ringo Starr
February Sky

Ringo Starr is zonder meer een van de bekendste drummers aller tijden. De Beatles-drummer, heeft ondertussen een twintigtal soloalbums uitgebracht. Voor zijn nieuwste ep Crooked Boy werkt Ringo samen met 4 Non Blondes-zangeres Linda Perry, die alle vier de nummers op de ep schreef en producete. Crooked Boy verschijnt op 26 april.

“February Sky”, de single van die EP, opent met een vrij strakke bluesrockgitaar die wordt bijgestaan door een slidegitaarspel. De zang van Starr komt er al snel bij en klinkt verrassend goed, en is dan ook een vrij degelijk rocklied.

13 – 20 april 2024
Peggy Gou
1 + 1 = 11

Kim Min Ji , artiestennaam Peggy Gou is een Zuid Koreaanse zangeres en producer , die woont in Berlijn. Ze is voorla bekend geworden van Tik Tok en Instagram.

De nieuwe plaat “1+1=11” is er één die je instant goesting geeft om met je voeten in het zand en een cocktail in de hand de warme zomeravond in te duiken. Wiskundig gezien zal “1+1=11” sommige wiskundige mensen tegen de borst stoten , maar gelukkig is de formule van het nummer wel gewoon helemaal correct. Peggy Gou zorgt eigenhandig voor een stevige stoot vitamine D en lonkt nu al naar zowat ieders zomerplaylistje met “1+1=11”.

6 – 13 april 2024
Tali
Fighter

Luxemburg doet voor het eerst sinds 1993 weer mee aan het Eurovisie Songfestival.

TALI deed in januari mee aan de nationale finale van Luxemburg, Luxembourg Song Contest 2024, met haar lied “Fighter”. Nu heeft ze een revamp uitgebracht van de inzending, waar onder andere de Italiaanse producer Dardust aan heeft meegewerkt. “Fighter” wordt deels in het Engels en deels in het Frans gezongen.

30 maart – 6 april 2024
Jessy
Heartbeat

Jessy De Smet, a.k.a. Jessy MacKenzie, de Grand Dame van de Belgische Dance, is terug met een betoverend liefdeslied dat je hart onvermijdelijk sneller doet slaan. ‘Heartbeat’ bezingt het bedwelmende effect van liefde, de essentie van extase en passie. Geen beter stemgeluid daarvoor dan de unieke herkenbare zang van Jessy, in combinatie met de disco-infused beats van producer Wekho. Hou je klaar voor de hartslag van “Heartbeat”!

23 maart – 30 maart 2024
UB 40
Home

UB40 is een band uit Birmingham die werd opgericht eind jaren zeventig. De band heeft meerdere monsterhits op zijn naam staan. Op Spotify heeft de band al meer dan een miljard streams verzameld en de teller blijft gestaag doorgaan. UB40 is simpel gesteld reggae, en met fans sinds het begin van de jaren tachtig.

“Home” is een klassiek UB40 reggae nummer geworden, heel laidback en chill, maar heeft ook een pakkende tekst. De tekst gaat over een koppel of een gezin dat niet aanvaard wordt door de mensen rondom hen, en nu moet er beslist worden of ze zullen verhuizen of blijven om de confrontatie aan te gaan. Samengevat kunnen we zeggen dat dit een heel goede reggaeschijf is met een universeel thema. UB40 is zeker nog niet uitgezongen!

Op 19 april komt de nieuwe lp UB45 uit, met nog ander materiaal, en herinterpretaties van enkele van hun grootste hits.

16 – 23 maart 2024
New Kids On The Block
Kids

New Kids on the Block, de iconische boysband, keert triomfantelijk terug met hun eerste album met nieuw materiaal in 11 jaar! Het album, getiteld “Still Kids”, zal op 17 mei via BMG worden uitgebracht. De single ‘Kids’ bevat een terugblik van de langst lopende boysband – die ondertussen allemaal begin vijftig zijn – waarop ze zingen: ‘En we zijn nog maar kinderen uit een niemandsstad/ Still just kids. “Het is het meest volwassen album dat we ooit hebben gemaakt”, zei creatief directeur Wahlberg .De zanger schreef samen met Lars Halvor Jensen, een oud medewerker, zeven van de nummers op het album. “Toch is het het leukste en meest comfortabele album dat we ooit hebben gemaakt…

9 – 16 maart 2024
Orchestral Manoeuvres In The Dark
Kleptocrazy

Orchestral Manoeuvres in the Dark, bekend als OMD, leidde het grensverleggende pionierswerk van Kraftwerk in de jaren ’80 met ondermeer het bekende “Enola Gay” . Net zoals de terugkeer van “Depeche Mode”, heeft ook OMD nog niets van zijn glans verloren. Ondanks dat de synthpopgroep zijn weg heeft gevonden naar het nostalgische livecircuit, blijft ze op plaat actueel en relevant. Het feit dat het politieke en economische klimaat van veertig jaar geleden zich herhaalt, speelt in haar voordeel. Daardoor is het nieuwe album “Bauhaus Staircase” wellicht het meest politieke album dat OMD als band ooit heeft uitgebracht. Op de nieuwe single “Kleptocrazy” , hoor je van bij het begin , die typische OMD synthezizer pop, van weleer terug .

2 – 9 maart 2024
Selana Gomez
Love On

Na een bescheiden hitje met “Single Soon” is Selena Gomez terug met het nieuwe “Love On”. Een aankondiging voor een nieuw album is nog af te wachten maar deze begint waarschijnlijk te naderen. De zangeres liet wel weten dat haar volgende misschien haar laatste zal zijn zodat ze zich op andere projecten zou kunnen focussen.

Qua onderwerp gaat Gomez een hele andere kant uit sinds haar vorige single. Deze break-up song wordt nu opgevolgd door een nummer waarmee ze de liefde weer herontdekt. Beginnen doet ze met een paar Franse zinnen en een eerste refrein op een wat rustigere manier.

24 februari – 2 maart 2024
Dua Lipa
Training Season

Dua Lipa , de Britse met Kosovaarse roots bracht het vorige jaar twee nummers uit : “Dance The Night” en “Houdini” waarmee ze nog steeds in de top 10 van de ultratop 50 staat. Dat ze voor die platen samenwerkte met Kevin Parker, bewijst nog maar eens dat Dua Lipa niet de dertiende popster in een dozijn is. Dat is ook bij het nieuwe “Training Season” het geval, want doorheen het catchy geheel ontwaren we wederom psychedelische elektronica en zelfs weer een instrumentaal Parker-intermezzo. De Britse heeft in Kevin Parker met andere woorden een perfecte schakel in het vervolgstuk van haar succesverhaal gevonden, want de combinatie tussen haar herkenbare popelementen en die van Tame Impala levert nu al voor de tweede keer een erg cool nummer af.

Op zaterdag 6 juli sluit Dua Lipa de Main Stage van Rock Werchter af.

17 – 24 februari 2024
Beyoncé
Texas Hold ‘em

De geruchten dat Beyoncé zich zou wagen aan het country-genre werden tijdens de Grammy’s bewaarheid. Ze droeg een cowboyhoed ! Om het compleet te maken laat ze ons alvast een voorproefje horen van wat we op het nieuwe album kunnen verwachten.

“TEXAS HOLD ‘EM” is een relaxte voettapper die ons direct meeneemt naar de saloon. ‘This ain’t Texas’, zingt ze en een honky tonk-gitaar weeft zich een weg doorheen de hele song, terwijl Queen Bey haar beste cowboy-impressie neerzet met een zwoele ‘So lay your cards down, down, down, down’. De song straalt een laid-back sfeer uit die doet denken aan de uitgestrekte vlaktes van het wilde westen.

ACT II, het nieuwe album verschijnt op 29 maart.

10 – 17 februari 2024
Oscar & The Wolf
Angel Face

Het was even schrikken voor de fans van Max Colombie toen die, twee weken geleden, de sociale media-accounts van Oscar and the Wolf volledig leeghaalde. Toen er even daarna ook sommige fans vreesden voor een hack of een mogelijke herval in de moeilijke mentale gemoedstoestand, kwam Colombie zelf met een lange tekst op de proppen. Hij vertelde over het feit dat hij ook eens de rauwe kant van zichzelf wilde tonen, de momenten waarop het soms eens minder ging. Hij toonde zichzelf van zijn meest kwetsbare kant.

Van bij de start van het nummer hoor je meteen dat het nieuwe “Angel Face” veel meer rechtdoorzee is dan de dromerige en soms tragere melodieën die we vaak  hoorden. “Angel Face” is muzikaal dus geen bocht van 180 graden maar gewoonweg een sterk popnummer met hier en daar enkele nieuwe invloeden. 

Wie Oscar and the Wolf deze zomer aan het werk wil zien, kan daarvoor terecht op 20 juli op het “Beach Festival” , op 3 augustus op “Suikerrock”en op 11 augustus op de “Lokerse Feesten”.

3 – 10 februari 2024
Justin Timberlake
Selfish

Het blijft altijd afwachten waarmee Timberlake na enkele jaren van afwezigheid komt aanzetten, omdat de Amerikaan er nogal een handje van weg heeft zichzelf heruit te vinden.

De eerste indruk die “Selfish” maakt, is die van een mix van oude invloeden. Het herenigen met zijn oude makkers van boyband ‘N Sync heeft duidelijke sporen nagelaten op de zoetgevooisde toon van deze nieuwe single, maar ook producer Timbaland weet zijn gekende stempel te drukken . Dat levert een nummer op met een aanstekelijk laidback sfeertje dat het ongetwijfeld goed zal doen op de commerciële radio. “Selfish” is bedoeld als wederom een comeback voor Justin Timberlake, en is dan ook een voorsmaakje van het zesde studioalbum getiteld Everything I Thought It Was dat gepland staat voor 15 maart.

27 januari – 3 februari 2024
David Kusner
Skin And Bones

David Kushner was de afgelopen maanden onmogelijk te ontwijken. De jonge Amerikaan scoorde vorig jaar namelijk een reuzehit met zijn single “Daylight”. Wie dacht dat het een onehitwonder zou worden zat ernaast, want enkele maanden later deed hij het opnieuw met “Dead Man”.

Ondanks zijn behoorlijk beperkte discografie bereikte Kushner voordien al grootte bekendheid via TikTok. Hetzelfde kan gezegd worden over de nieuwe “Skin and Bones” die na enkele maanden teasen eindelijk volledig te beluisteren is. Een ietwat treurig nummer waarbij je rustig kunt wegdromen.

20 – 27 januari 2024
Jennifer Lopez
Can’t Get Enough

Jennifer Lopez is terug! Na bijna een decennium brengt de zangeres op 16 februari haar negende album uit. Tot die tijd kunnen fans alvast genieten van de eerste, gloednieuwe single van de plaat, “Can’t Get Enough”.

Dat Lopez goed heeft nagedacht over haar nieuwste single mag duidelijk zijn. In Can’t Get Enough maakt de zangeres gebruik van meerdere samples, waaronder nummers van Sean Paul en The Carpenters, en geeft ze credits aan maar liefst zestien songwriters.